featured

Köprü ve otoyol ücretlerine zam gelecek mi? DMM’den resmi açıklama geldi

1 Temmuz itibarıyla yeni köprü, tünel ve otoyol geçiş ücretleri iddiasıyla paylaşılan fiyat listeleri, sosyal medyada büyük bir infial yarattı. Görsellerin hızla yayılması, kamuoyunda geniş çapta tartışmalara ve tepkilere neden oldu.

İletişim Başkanlığı’ndan Yalanlama Geldi

Bazı haber sitelerinde de yer bulan iddialara yönelik yalanlama, İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden geldi. Yapılan açıklamada, bahsi geçen paylaşımların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

“Ücretlerde Herhangi Bir Güncelleme Yapılmadı”

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “1 Temmuz itibarıyla köprü, tünel ve otoyol geçiş ücretlerinde herhangi bir güncelleme yapılmamıştır” denildi. Bu açıklama ile sosyal medyada yayılan bilgilerin asılsız olduğu vurgulandı.

“Asılsız İddialara İtibar Etmeyiniz”

Açıklamada ayrıca, “15 Mayıs 2024 tarihinden itibaren uygulanan geçiş ücretleri, Karayolları Genel Müdürlüğünün internet sitesinde kamuoyuna açık bir şekilde yer almaktadır. Asılsız iddialara itibar etmeyiniz” ifadeleri kullanıldı. Bu açıklama ile kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amaçlanarak, yanlış bilgilere karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Köprü ve otoyol ücretlerine zam gelecek mi? DMM’den resmi açıklama geldi
Yorum Yap
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!