featured

Doğalgazda temmuz ayı tarifesi belli oldu : Doğalgaza zam gelecek mi?

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), Temmuz ayı doğalgaz tarifelerini açıkladı. BOTAŞ’ın internet sitesinde yayımlanan tarife tablosuna göre, mesken ve sanayi aboneleri ile elektrik üretim amaçlı doğalgaz tarifelerinde herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Mesken ve Sanayi Aboneleri İçin Tarifeler Sabit Kaldı

BOTAŞ, Temmuz itibarıyla mesken ve sanayi abonelerinin kullandığı doğalgaz ile elektrik üretim amaçlı gazın satış tarifelerinde değişiklik yapılmadığını duyurdu. Buna göre, konut tüketicileri için dağıtım şirketlerine uygulanacak olan doğalgaz fiyatı, 1000 metreküp doğalgaz için 4 bin 80 lira olarak belirlendi.

Sanayi Aboneleri İçin Fiyatlandırma

Sanayi aboneleri için doğalgaz tarifesi, kademe 1 kapsamında 1000 metreküp doğalgaz için 8 bin 549 lira, kademe 2 kapsamında ise 11 bin 374 lira olarak açıklandı.

Elektrik Üretimi İçin Doğalgaz Fiyatı

Elektrik üretim amaçlı tarifede ise 1000 metreküp doğalgazın fiyatı 12 bin lira olarak duyuruldu. BOTAŞ, doğalgaz fiyat tarifelerinin aylık olarak hesaplandığını belirtti.

HEPI İle Karşılaştırmalı Fiyatlar

BOTAŞ’ın internet sitesinde yer alan duyuruda, “Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında konutlarda, Ukrayna’dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğalgaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır.” ifadesi kullanıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Doğalgazda temmuz ayı tarifesi belli oldu : Doğalgaza zam gelecek mi?
Yorum Yap
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!