featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’ye gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO’nun 75. yıl dönümü zirvesi için ABD’nin başkenti Washington’a hareket ediyor. Zirve, 9 Temmuz’da başlayacak ve üye ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarını bir araya getirecek.

Program Detayları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirvenin ilk gününde düzenlenecek olan 75. yıl anma programına katılacak. Ardından, 10 Temmuz Çarşamba günü 32 üyeli ittifakın devlet ve hükümet başkanları toplantısına iştirak edecek.

Aynı gün akşamı, ABD Başkanı Joe Biden’ın Beyaz Saray’da vereceği akşam yemeğinde liderler ve eşleri bir araya gelecekler.

Kritik Görüşmeler Bekleniyor

Erdoğan’ın zirve kapsamında çok sayıda ikili görüşme gerçekleştirmesi planlanıyor. Özellikle İsrail’in Gazze’de uyguladığı şiddetin durdurulması ve bölgede kalıcı barışın sağlanması konularının gündemde olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı, 11 Temmuz Perşembe günü NATO-Ukrayna Konsey toplantısına katılarak kritik konularda diğer liderlerle bir araya gelecek.

Basın Toplantısı Öncesi Değerlendirme

Washington’dan ayrılmadan önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. Bu toplantıda, zirve sürecine dair önemli değerlendirmeler yapılması öngörülüyor.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’ye gidiyor
Yorum Yap
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!