featured
  1. Haberler
  2. Gündem
  3. Bedelli askerlik ücreti ne kadar olacak? Temmuz ayında bedelli ücretine ne kadar zam gelecek? Bedelli askerlik ücreti açıklandı mı?

Bedelli askerlik ücreti ne kadar olacak? Temmuz ayında bedelli ücretine ne kadar zam gelecek? Bedelli askerlik ücreti açıklandı mı?

Memur maaşlarına yapılacak zam oranı sonrasında bedelli askerlik ücreti de Temmuz ayında enflasyon oranında bir artış yaşayacak.

2023 yılının ilk yarısında 104.084,16 TL olan bedelli askerlik ücreti, Temmuz ayında 122.351,04 TL’ye yükseltilmişti. Ocak-Haziran 2024 dönemi için ise bu ücret 182.609,04 TL olarak belirlenmişti. Temmuz ayından itibaren ise bedelli askerlik ücreti, memur maaşlarına yapılan zam oranlarına göre yeniden belirlenecek.

6 Temmuz’da açıklanacak haziran enflasyon verisiyle birlikte 6 aylık enflasyon oranı netlik kazanacak ve bedelli askerlik ücreti buna göre güncellenecek. Şu anki beklentilere göre, bedelli askerlik ücretinin Temmuz ayında yaklaşık 219 bin TL seviyesine yükseleceği tahmin ediliyor.

Bedelli askerlik için başvuruda bulunacak kişiler, ücretlerini Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Defterdarlıklar veya Malmüdürlükleri aracılığıyla peşin olarak ödeyebilirler. Başvurular hem askerlik şubelerinden hem de e-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Bedelli askerlik ücreti ne kadar olacak? Temmuz ayında bedelli ücretine ne kadar zam gelecek? Bedelli askerlik ücreti açıklandı mı?
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!