featured
  1. Haberler
  2. Gündem
  3. Bayram tatilinde 62 kişi hayatını kaybetti

Bayram tatilinde 62 kişi hayatını kaybetti

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatilinde meydana gelen trafik kazalarının bilançosunu açıkladı.

7 Günlük Bayram Tatilinde Ağır Kayıp

Bayram tatilinin yedi günü boyunca meydana gelen trafik kazalarında yaşamını yitirenlerin sayısı 62’ye yükseldi. Kazalarda toplamda 8.690 kişi yaralandı.

Dün, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın paylaştığı verilere göre, sadece bir gün içinde 597 trafik kazası yaşandı. Bu kazalarda 13 kişi hayatını kaybederken, 1.007 kişi de yaralandı. Bu rakamlarla birlikte bayram tatilinin ilk yedi günündeki toplam can kaybı 62’ye, yaralı sayısı ise 8.690’a ulaştı.

Bakan Yerlikaya’dan Uyarı: “Yolculuklar Sevdiklerinize Kavuştursun”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada vatandaşları dikkatli olmaya çağırdı. Yerlikaya, “Bayram tatili boyunca trafik polislerimiz ve jandarma ekiplerimiz denetimlerini 24 saat esasına göre sürdürüyor. Lütfen aşırı hız yapmayalım, araçlarımızda ve otobüslerde emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Yolun sonu bayram olsun,” dedi.

Trafik Kazalarında Artış: Daha Fazla Dikkat Gerekli

Bayram tatillerinde artan trafik yoğunluğu, kazaların da artmasına sebep oluyor. Uzmanlar, sürücülerin dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymalarının hayati önem taşıdığını vurguluyor.

Bu bayram tatilinde yaşanan kazaların sayısı, trafik güvenliği konusundaki farkındalığın artırılması gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi. Emniyet güçlerinin denetimleri sıklaştırdığı bu dönemde, sürücülerden de daha fazla dikkat ve özen bekleniyor.

Bayram tatilinde 62 kişi hayatını kaybetti
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!