featured

2023 YKS sınavı ne zaman yapılacak?

2023 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) adına tarihler araştırılmaya devam ediyor. Önümüzdeki yıl üniversite sınavına girecek olan binlerce öğrenci YKS sınavı için hazırlıklarını devam ettirirken, ÖSYM’den gelecek sınav takvimi açıklaması bekleniyor.

YKS 2023 NE ZAMAN?

ÖSYM tarafından duyurulan takvimde; YKS kapsamında Temel Yeterlilik Testi’nin (TYT) 17 Haziran, Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ile Yabancı Dil Testi’nin (YDT) 18 Haziran’da uygulanacağı söylenmişti.

ÖSYM, sınav ve 2023 seçim tarihinin denk gelmemesi adına harekete geçti. Yayımlanan 2023 sınav takvimi, bu nedenle geri çekildi. ÖSYM, 2023 sınav takvimini kurumun tüm resmi sosyal medya hesaplarından ve internet sitesi üstünden kaldırdı.

Buna göre; YKS sınav tarihinin değişip değişmeyeceği gerçekleştirilecek çalışmanın ardından netleşecek.

SINAV TAKVİMİ BELLİ OLMUŞTU

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nca (ÖSYM) 2023 Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi, “osym.gov.tr” internet sitesi üstünden açıklanmıştı.

ÖSYM’nin açıkladığı “2023 Yılı Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi”ne göre, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) 17-18 Haziran’da gerçekleştirilecekti. Temel Yeterlik Testi (TYT) 17 Haziran, Alan Yeterlik Testleri (AYT) ile Yabancı Dil Testi (YDT) 18 Haziran’da yapılacaktı. YKS başvuruları 9 Şubat-6 Mart 2023’te alınacak, sınavın sonuçları 20 Temmuz’da açıklanacaktı.

2023 YKS sınavı ne zaman yapılacak?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!