featured

Türkiye ve Suudi Arabistan arasında ekonomik işbirliği

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye ve Suudi Arabistan arasındaki yakın işbirliğinin güçlenerek devam edeceğini duyurdu. Bolat, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Suudi Arabistan Ticaret ve Sanayi Bakanı El-Harif ve heyetiyle gerçekleştirdiği görüşmenin ardından iki ülkenin yakın gelecekte ihracat ve sektörel işbirlikleri konusunda mutabakat imzalayacağını açıkladı.

Bakan Bolat, görüşmenin ardından yaptığı değerlendirmede, Suudi Arabistan ve Türkiye arasındaki ticari ilişkileri daha da güçlendirmeyi ve özellikle imalat sektöründe karşılıklı yatırımları artırmayı amaçladıklarını ifade etti. Bu amaç doğrultusunda ihracat stratejileri ve sektörel ortaklıklar alanında işbirliğine yönelik bir mutabakat zaptını yakın günlerde imzalayacaklarını belirtti.

Bakan Bolat, geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cidde ziyareti sonrasında başlayan işbirliği çerçevesinde, Suudi Arabistan’ın Ulusal Sanayi ve Madencilik Stratejisi ile “Suudi 2030 Vizyonu”nun hedeflerine uygun olarak, Türk firmalarının Suudi Arabistan’daki projelerde daha büyük rol almasını destekleyeceklerini vurguladı. Bu işbirliğiyle iki ülkenin ortak çalışmalarına devam edeceklerini ve Türk işletmelerinin Suudi Arabistan’daki projelerde daha fazla pay almalarını sağlamak için çaba sarf edeceklerini belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Türkiye ve Suudi Arabistan arasında ekonomik işbirliği
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!