featured

Ticaret Bakanlığı’ndan dijital yayın platformlarına rekor ceza

Ticaret Bakanlığı, tüketicilerin mağduriyet yaşadığı dijital abonelik platformlarına karşı sert önlemler almaya devam ediyor. Yapılan açıklamaya göre, Bakanlık bu platformlara karşı toplamda 166 milyon lira idari para cezası uyguladı.

Ticaret Bakanlığı, yıl içinde tüketicilerden gelen şikayetlere dayanarak televizyon yayını, özel film, dizi, belgesel, komedi, spor gibi içerik hizmeti sunan dijital abonelik platformlarıyla ilgili detaylı incelemeler başlattı. Müfettişlerin yaptığı denetimlerde, tüketicilere danışılmadan sözleşmelerin yenilendiği, rızaları alınmadan kredi kartlarından para tahsil edildiği, abonelikten çıkmak isteyen tüketicilere zamanında cevap verilmediği ve haksız ücretlendirme yapıldığı tespit edildi.

Bu haksız uygulamalara son vermek amacıyla Ticaret Bakanlığı, dijital abonelik platformlarına toplamda 166 milyon lira idari para cezası uyguladı. Yapılan incelemelerde ortaya çıkan ihlaller, tüketicilere karşı yapılan haksız tahsilatlar ve eksik iadelerle ilgili yaşanan mağduriyetleri içeriyor. Bakanlık, bu cezalarla dijital abonelik platformlarının tüketicilere daha adil ve şeffaf bir hizmet sunmalarını sağlamayı hedefliyor.

Ticaret Bakanlığı’ndan dijital yayın platformlarına rekor ceza

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!