featured

STEPN (GMT) nedir? GMT coin nedir, nasıl ve nereden alınır?

Solana ağı tarafından desteklenen STEPN, kullanıcıların NFT Sneaker ile token kazanmak için açık havada yürüyebileceği ve koşabileceği mobil NFT oyunudur. STEPN ilk move2earn olarak kripto para ekosisteminde yerini almıştır. STEPN platformunun amacı, Karbon Nötrlüğüne olumlu katkıda bulunarak milyonlarca insanı Web 3.0 teknolojisine getirmek ve sağlıklı bir yaşam için motive etmektir.

STEPN (GMT) ÖZELLİKLERİ

STEPN ekibinin hedefi, spor alanında adını duyurmuş fenomenlerin arkasında bulunan topluluktan yararlanmaktır. Özellikle akıllı telefonlarda kullanılan çeşitli fitness uygulamaları ile kullanıcılara ulaşmak mümkündür. STEPN bu yöntemle, blok zincir teknolojisini kullanarak, sosyal ve topluluk gibi unsurlardan faydalanmak için geliştirilmiştir.

.

Projenin geliştiricilerinden Kwong tarafından yapılan açıklamada, “Bir ürün yapmaya karar verirken koşmanın ve yürümenin temelde hemen hemen herkesin yapabileceği bir şey olduğunu düşündük. Bunu kazan-kazan veya kira-kazan yöntemine dönüştürebilirsek, o zaman herkese etkili bir şekilde ulaşabiliriz,” sözleriyle platformun tanımı yapıldı.

Kwong ve ekibi Eşsiz Kazanmak için Taşı konsepti ile kripto para ekosistemine milyarlarca kişiyi çekmeyi planlamaktadır.

Oyuna ilk girişte kullanıcıların biraz zorlanacağını belirten Kwong, bu sürecin aşılmasının ardından kullanıcıların uygulamaya gelmeye devam edeceğini belirtmiştir.

HACKATHON ÖDÜLÜNÜ ALAN İLK OYUN

Öte yandan STEPN, Solana ağında bulunan Ignition Hackathon Oyun Parkurunun galibi olmuştur. Bunun dışında STEPN oyunu Hackathon ödülü kazanan ilk mobil oyun olarak adını yazdırmıştır. Öte yandan mobil uygulamanın; cüzdanı, basit ara yüzü, tasarımı, kullanıcıları bu uygulamaya teşvik etme amacı ve yerleşik Marketplace özellikleri Hackathon ekibi tarafından onay almıştır.

STEPN aynı zamanda oyun ve sosyal öğelerine sahip olan ilk Web 3.0 uygulamasıdır.

STEPN projesinin yatırım aldığı şirketler: Solana Capital, DeFi Alliance, Sfermion, Spark Digital Capital, Folius Ventures, Openspace Ventures, WelinderShi Capital, 6th Man Ventures, Sequoia Capital, Zee Prime Capital, Solar Eco Fund, M13, Alameda Research, MorningStar Ventures, Corner Ventures ve Lemniscap’ten yatırım almıştır.

Melek yatırımcı olarak; Zhen Cao, Santiago R Santos ve Tura da STEPN projesine dahil olmuştur.

Öte yandan STEPN geliştiricileri, projeden elde edecekleri gelirle; Karbon Nötrlüğüne olumlu katkıda bulunmak, milyarlarca insana daha sağlıklı yaşam sunmak ve insanları Web 3.0 teknolojisiyle tanıştırmayı hedeflemektedir.

.

STEPN OYUN MODLARI

STEPN uygulamasının kullanıcılar için hazırladığı üç farklı modu vardır. Bu modlar kullanılarak token kazanılabilir. Bunlar; Maraton, Solo ve Arka Plan Modu’dur. Kısaca bu modları inceleyelim.

SOLO MODU

Bu mod, kullanıcıların gelirlerini yaptıkları harekete göre belirler. Kullanıcılar, sahip oldukları spor ayakkabı ve fiziksel hareketlerine göre token kazanabilirler.

MARATON MODU

Aylık ve haftalık maraton adı verilen yarışmalar düzenlenir Dileyen kullanıcı her maratona kayıt yaparak başvuru yapabilir. Başvuruların her maraton için ayrı ve yarıştan 24 saat önce yapılması gerekir.

ARKA PLAN MODU

Envanterinde en az bir çift spor ayakkabı olan kullanıcılar, onarım ve uygulama giderleri olmadan da token kazanırlar. Kullanıcılar eğer STEPN sisteminden çıkarsa, Arka Plan Modu‘nda yapılan aktiviteler, spor ayakkabının dayanıklılığını etkilemez.

STEPN UYGULAMASININ KULLANIMI

Kullanıcıların ‘kazanmak için harekete geç’ uygulamasına başlamadan önce, Solana’ya kayıt yaptırdıktan sonra SOL tokendan alması gerekir. Kullanıcı daha sonra STEPN’in uygulamasında bulunan cüzdanına SOL tokenı yatırır. Daha sonra kullanıcının, uygulama mağazasında bulunan bir spor ayakkabısı NFT’si satın alması gerekir. Bu işlemlerin ardından kullanıcı 24 saat enerji ikmali için beklemelidir.

ÖNEMLİ UYARI: Bu yazıda kripto para ekosisteminde yer alan STEPN (GMT) coin kripto para birimine  ilişkin bilgiler verilmiştir. Yatırım tavsiyesi değildir.

STEPN (GMT) nedir? GMT coin nedir, nasıl ve nereden alınır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!