featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. SPK’dan gayrimenkul değerleme ücretlerine zam

SPK’dan gayrimenkul değerleme ücretlerine zam

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), gayrimenkul değerleme hizmetleri için belirlediği asgari ücret tarifesinde önemli bir artışa gitmeye karar verdi. Yüzde 50’ye yakın bir oranda artırılan gayrimenkul değerleme asgari ücret tarifesi, sektörde dikkate değer değişikliklere işaret ediyor. SPK tarafından gerçekleştirilen ücret düzenlemesi, Resmi Gazete üzerinden kamuoyuna duyuruldu.

Başlangıç tarihi olan 29 Ağustos itibariyle geçerli olacak şekilde, gayrimenkul değerleme asgari ücretleri, farklı metrekare alanlarına göre farklılaşmıştır. Konut, ofis veya büro gibi alanlar için asgari ücretler 2.662 TL ile 8.419 TL arasından başlayıp, 3.993 TL ile 12.629 TL arasına yükseltilmiştir.

Aynı şekilde, imalathane, fabrika, depo ve çiftlik gibi endüstriyel alanlarda da değişiklik gözlemlenmektedir. Bu tür alanlar için asgari ücretler, 2.454 TL ila 20.514 TL arasından başlayıp, 3.681 TL ile 30.771 TL arasına yükseltilmiştir.

Dükkan, plaza, AVM, konaklama tesisleri, sinema-tiyatro salonları, spor tesisleri ve otoparklar gibi ticari alanlar için de benzer şekilde asgari ücretlerde artış yaşanmıştır. Bu alanlardaki asgari ücretler, 2.719 TL ile 40.569 TL arasından başlayıp, 4.079 TL ile 60.854 TL arasına çıkarılmıştır.

SPK’dan gayrimenkul değerleme ücretlerine zam

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!