featured

SPK’dan 9 kişi hakkında suç duyurusu

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), yürüttüğü incelemeler sonucunda dokuz kişi hakkında suç duyurusunda bulunma kararı aldığını duyurdu. SPK tarafından alınan bu kararın detaylarına göre, Atlantis Yatırım Holding (#ATSYH) pay piyasasında gerçekleştirdikleri işlemler ve sosyal medya paylaşımları nedeniyle Ahmet Bölükbaşı, Yunus Bölükbaşı, Serap Bölükbaşı, Ömer Şahin, Mehmet Emin Özbek, Yasin Akyol, Abdurrahman Üstüner ve Hilal Dilara Ak, Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulacak.

Bu dokuz kişiden sekizi için SPK, 2 yıl boyunca işlem yapma yasağı getirirken, bir kişinin ise lisanslarını iptal etme kararı aldı.

ATSYH hisseleri ile ilgili işlemleri ve paylaşımları nedeniyle söz konusu sekiz kişiye verilen 2 yıl süreli işlem yasağı, SPK’nın 26 Ağustos 2022 tarihli kararıyla 6 ay süreyle yasaklı kalmış kişilerin yasak sürelerinin 2 yıla çıkarılması bilgisiyle birleşti.

Ayrıca, Kemal Erbay adlı bir kişi, izinsiz sermaye piyasası faaliyetlerinde bulunduğu tespit edildikten sonra suç duyurusunda bulunma kararı aldı. Kemal Erbay’ın sahip olduğu “Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 Lisansı” ve “Türev Araçlar Lisansı” da 14 Eylül 2023 tarihinden itibaren 5 yıl süreyle iptal edildi.

SPK’dan 9 kişi hakkında suç duyurusu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!