featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. SPK’dan Simit Sarayı’nın halka arzına onay

SPK’dan Simit Sarayı’nın halka arzına onay

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, DMR Unlu Mamuller Üretim Gıda Toptan Perakende İhracat’ın halka arz başvurusu onaylandı. Şirket, halka arz sürecinde 1 TL nominal değerli paylarını 10,24 TL sabit fiyatla sunacak. Bu kapsamda ek pay satışı yapılmayacak. DMR Unlu Mamuller, halka arz ile mevcut sermayesini 75.000.000 TL artırarak 185.300.000 TL’ye yükseltecek.

Portföy yönetim şirketi Re-Pie’nin 2020’de yüzde 30 hissesini satın aldığı şirket, SPK kararıyla 110,3 milyon TL olan sermayesinin artırımı sırasında oluşan 75 milyon TL’lik payın satışını gerçekleştirecek. Halka arz fiyatı ise SPK tarafından pay başına 10,24 TL olarak belirlendi. Böylece şirketin toplam değeri 1 milyar 897 milyon TL’ye yükselecek ve halktan toplanacak miktar 768 milyon TL olacak.

DMR Unlu Mamuller, Simit Sarayı’nın ürünlerinin yüzde 40’ını üretirken geri kalan yüzde 60’lık üretimi diğer mağaza ve otellere satarak yaklaşık 30 ülkeye ihracat yapmaktadır. İhracatın ağırlıklı olarak donuk ürünler üzerine olduğu ve bu alanda faaliyet gösterildiği belirtiliyor. Halka arz geliriyle, donuk ürünlerin üretimi ve taşınması için makine ve soğuk zincir yatırımları gibi alanlara yatırım yapılması planlanıyor.

SPK’dan Simit Sarayı’nın halka arzına onay

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!