featured
Turkish President Recep Tayyip Erdogan gestures as he delivers a speech following a cabinet meeting, in Ankara, on June 9, 2020. (Photo by Adem ALTAN / AFP) (Photo by ADEM ALTAN/AFP via Getty Images)

Orta Vadeli Program bugün açıklanıyor

Bugün, Türkiye ekonomisinin geleceğine ışık tutacak kritik bir yol haritası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. Ortan vadeli program (OVP) adı verilen bu plan, ülkenin ekonomik istikrarını sağlama ve büyümeyi teşvik etme amacını taşıyor. Açıklama etkinliği, saat 14.00’te gerçekleştirilecek ve büyük bir ilgiyle bekleniyor.

Orta vadeli program, Türkiye’nin önümüzdeki üç yıl boyunca ulaşmayı hedeflediği makroekonomik hedefleri ve yapısal reform adımlarını içerecek. Bu planın odak noktaları arasında para politikası, maliye politikası ve yapısal reformlar bulunuyor. Programda, enflasyonla mücadele stratejileri ve vergi reformları gibi önemli ekonomik konuların ele alınması bekleniyor.

Ayrıca, büyüme ile ilgili ayrıntılı göstergeler de programda yer alacak ve ihracat ile istihdam gibi kritik alanlara yönelik tahminler paylaşılacak. Kamu sektöründe tasarruf ve verimliliği artırmaya yönelik ayrıntılar da programın bir parçası olacak.

Orta Vadeli Program bugün açıklanıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!