featured

MSCI endeksinde değişiklik : Borsa İstanbul’da hangi hisseler MSCI endeksine katıldı?

MSCI, 30 Kasım itibariyle geçerli olacak şekilde endeks değişikliklerini duyurdu. Bu kapsamda, MSCI Global Small Cap Endeksi’ne Türkiye’den 19 şirket eklenirken 3 şirket çıkarıldı.

Yeni eklenen şirketler arasında Akçansa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (AKCNS), Anadolu Anonim Türk Sigorta Şti. (ANSGR), Batıçim Bati Anadolu Çimento Sanayi A.Ş. (BTCIM), Bosch Fren Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BFREN), Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş. (ECZYT), Enerya Enerji A.Ş. (ENERY), Izdemir Enerji Elektrik Uretim AS (IZENR), Kaleseramik Canakkale Kalebodur Seramik Sanayi AS (KLSER), Kardemir (IS:KRDMD) Karabuk Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Class A (KRDMA), Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. (KAYSE), Konya Çimento Sanayi A.Ş. (KONYA), Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK), Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PEKGY), Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (POLTK), SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. (SDTTR), Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (TRGYO), Türkiye Sigorta A.Ş. (TURSG), Verusa Holding A.Ş. (VERUS), YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş. (YEOTK) bulunmaktadır.

MSCI Global Small Cap Endeksi’nden çıkarılan hisseler ise Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BRSAN), Oyak Çimento Fabrikaları A.Ş. (OYAKC), Türk Traktor ve Ziraat Makineleri A.Ş. (TTRAK) olarak belirlendi.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
MSCI endeksinde değişiklik : Borsa İstanbul’da hangi hisseler MSCI endeksine katıldı?
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!