featured

Bitcoin’de sert düşüş

Kripto para birimi Bitcoin, hafta boyunca süren yükseliş trendinin ardından beklenmedik bir sert düşüş yaşadı. Bitcoin’in değeri, son 24 saat içinde yüzde 4,6 oranında gerileyerek 67.620 dolar seviyesine kadar indi.

Spot Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF) olan ilginin devam etmesiyle birlikte, Bitcoin’in fiyatı hafta boyunca sürekli olarak rekorlar kırdı. Ancak dün, tarihi zirveyi gördükten sonra 73.798 dolara kadar çıkan Bitcoin, bugün yüzde 4,6 değer kaybı yaşadı.

Haftanın son işlem gününde Bitcoin’in değeri 67.000 doların altına gerilerken, saat 9.00 itibarıyla 67.620 dolar seviyesinden işlem görmekte.

Öte yandan, büyük merkez bankalarının faiz oranlarını düşürme eğiliminde olmaları ve daha destekleyici bir para politikası izlemeleri bekleniyor. Bu beklentiler de Bitcoin’deki artışı destekleyen faktörler arasında yer alıyor. Ayrıca, nisan ayında gerçekleşecek ve Bitcoin arzını azaltacak olan yarılanma (halving) sürecinin de kripto paranın fiyatındaki yukarı yönlü hareketi desteklemesi bekleniyor. Analistler, bu durumun Bitcoin’in fiyatındaki ivmenin devam etmesine katkı sağlayabileceğine işaret ediyor.

Bitcoin’de sert düşüş
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!