featured

Gençlere 150.000 TL kredi için kriter açıklandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Bankası’nın sunacağı 150 bin lira kredi için kriterlerin netleştiğini açıkladı.

Gençlerin bu krediden faydalanabilmesi için hangi yaş aralığında olmaları gerektiği sorulduğunda, Bakan Göktaş, “Gençlerin yaş aralığı 18-27 gibi düşünülüyor, ancak bu konu Meclis tarafından da görüşülecek. Kredi almak isteyenlerin gelir kriterini karşılamaları, belirli suçlara karışmamış olmaları ve deprem bölgelerinde yaşamış olmaları gerekiyor. Ayrıca, çiftlerin Aile Eğitim Programı ve Evlilik Öncesi Eğitim Programı’na katılması gerekiyor. Bu kriterlere uyan herkes bu krediden faydalanabilecek,” dedi.

Kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Göktaş, kredi kriterleri hakkında şunları söyledi:

“Aile ve Gençlik Bankası kredisi için hazırlıklarımızı tamamladık ve Meclis’e gönderdik. Yeni yılın başlamasını bekliyoruz. İlk olarak deprem bölgelerinde pilot bir proje olarak başlatacağız, daha sonra kapsamı genişleteceğiz. Bu, gençlerimize verilecek önemli bir destek oldu. Tüm kriterleri belirledik ve altyapı hazır durumda. Krediye kimlerin başvurabileceği sorusuna ise, ’18-27 yaş gibi, ancak bu konu da Meclis’te görüşülecek’ şeklinde cevap verdi. Kredi geri ödemesiz olarak 2 yıl boyunca verilecek ve sıfır faizle uygulanacak. Bu desteği sağlayabilmek için ilerleyen aşamalarda bir yönetmelik çıkarılması gerekiyor. Pilot bölge seçimimizin nedeni ise, deprem bölgelerinde yaşayan gençlere moral ve motivasyon sağlamak.”

Gençlere 150.000 TL kredi için kriter açıklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!