featured

Fahiş fiyatlara 710 milyon TL ceza

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, piyasa bozucu faaliyetlere ve tüketicilere zarar veren uygulamalara karşı alınan idari para cezalarının 2023 yılında 710 milyon TL’yi bulduğunu açıkladı.

Bakan Bolat, fahiş fiyat, stokçuluk ve haksız ticari uygulamalara karşı mücadele ettiklerini vurgulayarak, yılın başından itibaren uygulanan idari para cezalarının toplamının 710 milyon lira olduğunu ifade etti.

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “İş Dünyası İstişare Toplantısı”nda iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelen Bolat, küresel enflasyonun Türkiye ekonomisini olumsuz etkilediğini belirtti. Bolat, ekonomik zorluklara rağmen hükümetin dar gelirli kesimleri koruma amacıyla gelir arttırıcı tedbirler aldığını belirtti.

Bakan Bolat, enflasyonla mücadele kapsamında Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Merkez Bankası’nın uyguladığı politikaların önemine vurgu yaparak, 2024-2026 yıllarını kapsayan Orta Vadeli Programın enflasyonla mücadelede yol haritasını açıkladığını söyledi. Bolat, enflasyonun yavaşladığına dair ekim ayı verilerinin olumlu bir sinyal olduğunu belirtti.

Bolat, ayrıca piyasa denetimlerine ve hukuki düzenlemelere ek olarak, fahiş fiyat, stokçuluk ve haksız ticari uygulamalara karşı alınan idari para cezalarının toplamının 710 milyon TL’ye ulaştığını açıkladı. Denetimlerin rekabetçi ve adil bir piyasa yapısını koruma amacını taşıdığını belirten Bolat, gerekirse ilave tedbirlerin hayata geçirilebileceğini ifade etti. Hükümetin, piyasa yapısını bozan ve tüketicileri yanıltan uygulamalara asla müsamaha göstermeyeceğini vurguladı.

Fahiş fiyatlara 710 milyon TL ceza

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!