featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Emlak Vergisi ve ek MTV ödemeleri başladı

Emlak Vergisi ve ek MTV ödemeleri başladı

Kasım ayıyla birlikte Emlak Vergisi ve Kahramanmaraş merkezli depremlerin yol açtığı finansman ihtiyacı nedeniyle alınan ek Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin (MTV) ikinci taksit ödemeleri başladı.

Vergi ödemeleri için süreç resmen başladı. Ev veya araç sahibi olan herkesin, Emlak Vergisi ve ek MTV ödemelerinin son taksitlerini bu ay sonuna kadar yapması gerekmektedir.

Emlak Vergisi ödemeleri için, ilgili belediyelerin resmi internet siteleri üzerinden kredi kartı veya banka kartı kullanılarak ödeme yapılabilirken, aynı zamanda ödeme işlemini bizzat belediye veznesine giderek de gerçekleştirmek mümkündür.

Ek MTV ödemeleri ise çeşitli seçeneklerle gerçekleştirilebilir. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın “gib.gov.tr” internet adresi, İnteraktif Vergi Dairesi, GİB Mobil uygulaması gibi dijital platformlardan ödeme yapılabilir. Ayrıca, anlaşmalı bankaların kredi veya banka kartlarıyla, banka hesaplarından, banka şubelerinden, mobil bankacılık, telefon bankacılığı ve internet bankacılığı aracılığıyla da ödeme gerçekleştirilebilir. Bunun yanı sıra, vergi dairesi vezneleri ve PTT şubeleri de ödeme kabul etmektedir.

Ayrıca, taşıt sahipleri için önemli bir hatırlatma: Taşıtların satış ve devir işlemleri için MTV ve ek MTV ödemesinin tamamlanmış olması gerekmektedir. Ek MTV ödenmediği takdirde, araç muayeneleri yapılmayacak ve trafikten çekme, hurdaya alma ve yurt dışına çıkarma gibi işlemler gerçekleştirilemeyecektir. Bu nedenle, taşıt sahiplerinin ödemelerini zamanında yapmaları son derece önemlidir.

Emlak Vergisi ve ek MTV ödemeleri başladı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!