featured

Emekliye 100. yıl ikramiyesi mi geliyor? Emekliye Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi verilecek mi? Emekli ikramiyesi ne kadar olacak?

Emekliler, maaş düzenlemesini merakla beklerken, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında 29 Ekim’de emeklilere bir seferlik ikramiye verilmesi planı da gündemde. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı uzmanları, bu konuda çalışmalarını sürdürüyor ve 5 bin lira tutarında bir ikramiye konusunda anlaşmaya vardıkları bildiriliyor. Uzmanlar, bu ikramiyenin, enflasyona karşı zorlanan emekliler için biraz olsun rahatlama sağlayabileceğini ifade ediyorlar.

emekliye 100. yıl ikramiyesi mi geliyor? emekliye cumhuriyet bayramı ikramiyesi verilecek mi? emekli ikramiyesi ne kadar olacak? 1

Temmuz ayında emeklilere yapılan yüzde 25’lik zamdan memnun olmayan emeklilerin şikayetleri artınca, hükümet harekete geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, milyonlarca insanın geçim sıkıntısını hafifletmek amacıyla talimat vermesinin ardından çalışmalar başladı. Düzenlemenin yakın gelecekte netleşmesi beklenirken, emeklilere bir seferlik ikramiye verilmesi düşünülüyor. Bazı çevrelerde, Cumhuriyet’in 100. yıl dönümü vesilesiyle emeklilere bayram ikramiyeleri dışında üçüncü bir ikramiye verilmesi fikri konuşuluyor. Masada dolaşan rakam ise 5 bin lira.

emekliye 100. yıl ikramiyesi mi geliyor? emekliye cumhuriyet bayramı ikramiyesi verilecek mi? emekli ikramiyesi ne kadar olacak? 2

Hükümet, Temmuz ayında yapılan zam sonrası emeklilerin şikayetlerini dikkate alarak harekete geçti. Ekim ayının gelmesiyle birlikte Meclis’te emekli zammı konusu öncelikli gündem maddelerinden biri haline geldi. Emeklilere zammın yanı sıra bir de ikramiye müjdesi verilmesi planlanıyor. Çalışmalar tamamlandıktan sonra ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

Emekliye 100. yıl ikramiyesi mi geliyor? Emekliye Cumhuriyet Bayramı ikramiyesi verilecek mi? Emekli ikramiyesi ne kadar olacak?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!