featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Emekli ikramiyesi 5000 TL ne zaman yatacak? Dul ve yetimlere ne kadar ikramiye yatacak?

Emekli ikramiyesi 5000 TL ne zaman yatacak? Dul ve yetimlere ne kadar ikramiye yatacak?

Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında, milyonlarca emekliye müjdeli bir haber geldi. Emekli ikramiyesi olarak verilecek 5000 TL’lik ödeme için detaylar netleşiyor. Ödemelerin Kasım ayının ilk 15 günü içerisinde emeklilerin hesaplarına yatırılması planlanıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, bu önemli kararı duyurarak ödemelerin 15 Kasım’dan önce gerçekleştirileceğini açıkladı. Ancak bu ikramiye, çalışan emeklilere değil, dul ve yetim maaşı alan emeklilere kısmi olarak verilecektir.

Cumhuriyet’in 100. yılı şerefine bir defaya mahsus olarak verilecek olan bu ikramiye, Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesi ve Cumhuriyet’in kuruluşuna olan saygıyı ifade etmek amacıyla verilmektedir.

Bakan Işıkhan’ın açıklamasına göre, emekli olup hala çalışan emekliler bu ödemenin dışında tutulacaktır. Ödemelerin Kasım ayının ilk yarısı içerisinde hesaplara yatırılması bekleniyor. Bu kararın emekliler için hayırlı olmasını diliyoruz.

Öte yandan, dul ve yetim maaşı alan vatandaşlar da bu ikramiyeden faydalanacaklar. Ancak ödemeler, dul durumlarına ve çocuk durumlarına göre farklılık gösterecek. Dul olup çocuğu olmayanlara %75, dul olup çocuğu olanlara %50, ve yetimlere %25 oranında ödeme yapılması planlanıyor. Buna göre, çocuklu ve dul olan vatandaşların ikramiyesi 2500 TL’de kalırken, yetimler içinse 1250 TL ödeme yapılacak.

Emekli ikramiyesi 5000 TL ne zaman yatacak? Dul ve yetimlere ne kadar ikramiye yatacak?

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!