featured

Cevdet Yılmaz’dan emekli maaşlarına dair açıklama

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ankara’da basın mensuplarına Orta Vadeli Program’ı (OVP) değerlendirdiği bir toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz, OVP’nin gerçekçi olduğunu ve uygulanmasının önemine vurgu yaptı.

Emekli maaşları konusuna da değinen Yılmaz, memur ve emekli maaşları arasındaki enflasyon farkının, memur emeklilerinin maaşlarına yansıtılacağını ifade etti. Ayrıca, diğer emekli gruplarıyla ilgili dengeleyici bir çalışmanın gündemlerinde olduğunu belirtti ve bu konudaki çalışmaların yıl sonuna kadar sonuçlanmasını planladıklarını söyledi.

Yılmaz, siyasi iradenin politika ve reformları hayata geçireceğinin altını çizerek, büyümenin enflasyona katkı veren bir çerçevede şekillendirildiğini belirtti.

Ayrıca, Yatırım Ortamı Eylem Planı’na da değinen Yılmaz, iki aşamalı bir çalışma planladıklarını ve eylem planının ilk aşamasını sonbaharda Meclis’e sunmayı hedeflediklerini açıkladı.

Mali disiplinin önemine vurgu yapan Yılmaz, Orta Vadeli Program’ın mali disiplin anlayışıyla hazırlandığını kaydetti.

Son olarak, kamu tasarruflarının artacağını ve bütçe açıklarının azalmasının toplam tasarrufları artıracağını belirterek, OVP’nin depremin rehabilitesi ve risk azaltma gibi dört temel amacı olduğunu ifade etti. Ayrıca, enflasyonun düşmesine rağmen büyüme ve istihdamın devam edeceğini vurguladı.

Cevdet Yılmaz’dan emekli maaşlarına dair açıklama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!