featured

Brent petrol kaç dolar oldu? 21 Kasım 2023

Uluslararası piyasalarda Brent petrolün varili 81,75 dolardan işlem görüyor. Dünya ekonomilerine dair olumsuz beklentiler ve düşük talep, petrol fiyatlarında düşüş eğilimini beraberinde getiriyor.

Dün, Brent petrolün varil fiyatı 82,93 dolara kadar yükseldi ancak günü 82,03 dolar seviyesinde tamamladı. Bugün ise kapanışa göre yüzde 0,34 azalarak 81,75 dolara geriledi. Aynı süreçte, Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 77,26 dolardan alıcı buldu. Geçen hafta son 4 ayın en düşük seviyelerini gören petrol fiyatları, bugün yine düşüşle güne başladı.

Petrol fiyatlarındaki düşüşte, küresel ekonomideki olumsuz beklentilerin etkili olduğu belirtiliyor. Dünya genelindeki baskın enflasyonist eğilimler ve merkez bankalarının bu duruma karşı aldığı tedbirlerin fiyatları baskıladığı ifade ediliyor. Bu faktörler, petrol talebindeki düşüşü tetikleyerek fiyatların gerilemesine neden oluyor.

Teknik olarak bakıldığında, Brent petrolde 81,80 ile 82,40 dolar aralığının direnç, 81,65 ile 80 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

Brent petrol kaç dolar oldu? 21 Kasım 2023

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!