featured
  1. Haberler
  2. Borsa
  3. Yabancılardan 67.7 milyon dolar hisse satışı

Yabancılardan 67.7 milyon dolar hisse satışı

Borsa İstanbul Pay Piyasası’nda 13 Ekim haftasında yabancı yatırımcılar oldukça dikkat çekici işlemler gerçekleştirdi. İşte bu haftaya dair önemli bilgiler:

Yabancı yatırımcılar, 13 Ekim haftasında piyasada 67,7 milyon dolarlık hisse senedi satışı gerçekleştirdi. Ayrıca, piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış verilere göre, 27 Ekim haftasında da aynı tutarda hisse senedi satışı yaptılar.

Merkez Bankası’nın açıkladığı verilere göre, aynı haftada Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) kesin alım işlemleri 10,4 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

Yabancı yatırımcıların DİBS (Ters Repo) alımları 0,2 milyon dolar iken, DİBS (Teminat) alımları 7,6 milyon dolar oldu. Ancak, DİBS (Ödünç) işlemi gerçekleşmedi. Şirket borçlanma senetleri satışları ise 2,4 milyon dolar seviyesinde oldu.

Ayrıca, yabancıların sahip olduğu hisse senedi stoklarının piyasa değeri 28 milyar 620,6 milyon dolar olarak gerçekleşti. DİBS (Kesin Alım) stokları 1 milyar 75,5 milyon dolar, DİBS (Ters Repo) stokları 1 milyar 187,5 milyon dolar ve DİBS (Teminat) stokları 307,6 milyon dolar olarak açıklandı. Şirket borçlanma senedi stokları ise 58,9 milyon dolar düzeyinde bulunuyor.

Yabancılardan 67.7 milyon dolar hisse satışı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!