featured

25 Mayıs 2023 – 7 şirketten bedelsiz sermaye artırımı

Borsa İstanbul’da faaliyet gösteren 7 şirket bedelsiz sermaye artırımı kararı aldı. Peki, hangi şirketlerin bedelsiz sermaye artırımı kararı onaylandı?

Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. (SUWEN) tarafından yapılan açıklamada, sermayesinin %300 oranında bedelsiz olarak artırılarak 224 milyon TL’ye çıkarılması için SPK’ya başvuruda bulunulduğu belirtildi.

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG), sermayesinin %100 oranında bedelsiz olarak artırılması kararı aldı. Bu kapsamda, şirketin sermayesi 306 milyon TL’den 612 milyon TL’ye yükseltilecek.

Yünsa Yünlü Sanayi ve Ticaret A.Ş. (YUNSA) de sermayesini %105,76 oranında bedelsiz olarak artırarak 60 milyon TL’ye çıkarma kararı aldı. Şirketin önceki sermayesi 29,2 milyon TL seviyesindeydi.

Çemtaş Çelik Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. (CEMTS) ise sermayesinin %395,2 oranında bedelsiz olarak artırılması kararı aldı. Sermaye artışı, 31 Mayıs’ta gerçekleştirilecek ve şirketin sermayesi 100,9 milyon TL’den 500 milyon TL’ye yükselecek.

E-Data Teknoloji Pazarlama A.Ş. (EDATA) de sermayesini %200 oranında bedelsiz olarak artırarak 135 milyon TL’ye çıkarma kararı aldı. Şirketin önceki sermayesi 45 milyon TL seviyesindeydi.

İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (ISMEN), sermayesinin %322,53 oranında bedelsiz olarak artırılması için SPK’ya başvuruda bulunduğunu açıkladı. Şirketin sermayesi 355 milyon TL’den 1,5 milyar TL’ye yükseltilecek.

Son olarak Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (OZKGY) da sermayesini %100 oranında bedelsiz olarak artırarak 1,5 milyar TL’ye çıkarma kararı aldı. Şirketin önceki sermayesi 728 milyon TL seviyesindeydi.

25 Mayıs 2023 – 7 şirketten bedelsiz sermaye artırımı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!