featured

10 Ağustos 2023 – Borsa İstanbul’da 1 hisseye brüt takas kararı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) çerçevesinde bir hisseye brüt takas uygulanmasına karar verdiğini duyurdu. SPK’nın VBTS kapsamında aldığı karara göre, 8 Eylül 2023 seans sonuna kadar bir hisseye brüt takas uygulanacak.

Borsa İstanbul (BİST) tarafından da VBTS çerçevesinde Oncosem (#ONCSM.E) hisselerinde 10 Ağustos 2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 8 Eylül 2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacağı açıklandı.

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, “Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ONCSM.E payında 10/08/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 08/09/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.” ifadeleri yer aldı.

10 Ağustos 2023 – Borsa İstanbul’da 1 hisseye brüt takas kararı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!