featured
  1. Haberler
  2. Borsa
  3. 10 Ağustos 2023 – Borsa İstanbul’da 4 şirkete açığa satış yasağı

10 Ağustos 2023 – Borsa İstanbul’da 4 şirkete açığa satış yasağı

Borsa İstanbul (BİST), yapılan incelemeler sonucunda Kale Seramik, Mia Teknoloji, Şeker Finansal Kiralama, Yeşil Yapı hisseleri hakkında açığa satış yasağı kararı aldığını duyurdu.

BİST, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderdiği açıklamada, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Kale Seramik (#KLSER.E), Mia Teknoloji (#MIATK.E), Şeker Finansal Kiralama (#SEKFK.E) ve Yeşil Yapı (#YYAPI.E) paylarının 10 Ağustos 2023 tarihli işlemlerden 8 Eylül 2023 tarihli işlemlere kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyeceğini bildirdi.

Kale Seramik ve diğer 3 hissenin paylarına açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildiği belirtilen açıklamada, SPK’nın kararı uyarınca devreye alınan VBTS kapsamında Kale Seramik’in de aralarında bulunduğu 4 hissenin paylarına 8 Eylül 2023 seans sonuna kadar bu tedbirin uygulanacağı ifade edildi.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı doğrultusunda VBTS kapsamında alınan bu tedbirlerle ilgili KAP açıklaması şu şekilde oldu: “Kaleseramik, Mia Teknoloji, Şeker Finansal Kiralama ve Yeşil Yapı payları, 10 Ağustos 2023 tarihli işlemlerden 8 Eylül 2023 tarihli işlemlere kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.”

10 Ağustos 2023 – Borsa İstanbul’da 4 şirkete açığa satış yasağı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!