featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Borsa İstanbul’da 6 hisseye tedbir – 15 Kasım 2023

Borsa İstanbul’da 6 hisseye tedbir – 15 Kasım 2023

Borsa İstanbul’da 6 hisse, alınan tedbirlerle yeni bir güne başlıyor. Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamalara göre, IHGZT, KLMSN, KRSTL ve MARBL payları, Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında öne çıkan hisseler arasında yer alıyor. 15/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) itibaren 14/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar, bu hisselerde açığa satışa ve kredili işlemlere yasak getirildi.

Ayrıca, SANEL payları da bugünden itibaren 14/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar, emir paketi tedbiri ile işlem görecek. Emir paketi tedbiri, piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması, emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması ve emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması gibi uygulamaları içeriyor. Bu süre zarfında SANEL payında halihazırda uygulanan açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri de devam edecek.

ENSRI payları ise bugünden itibaren 14/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecek. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri de tek fiyat işlem yöntemi tedbiri süresince devam edecek.

Borsa İstanbul’da 6 hisseye tedbir – 15 Kasım 2023

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!