featured

Borsa İstanbul’da 2 hisseye tedbir – 16 Kasım 2023

Borsa İstanbul, yaptığı incelemeler sonucunda, Reeder Teknoloji (#REEDR.E) ve İş Bankası B (#ISBTR.E) hisseleri üzerinde önleyici tedbirler uygulanmasına karar verdi. Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamada, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) çerçevesinde alınan bu kararların, 16 Kasım 2023 tarihinden (seans başından) 15 Aralık 2023 tarihine (seans sonuna) kadar geçerli olacağı belirtildi.

Reeder Teknoloji (#REEDR.E) hisse senetleri için, açığa satış ve kredili işlemlere konu edilememe tedbiri uygulanacak. Aynı dönemde, İş Bankası B (#ISBTR.E) hisse senetlerinde ise emir iletim kanalları kısıtlanacak, yani internet emirleri yasaklanarak işlem gerçekleştirilebilecek.

Ayrıca, ISBTR hisselerinde zaten uygulanmakta olan VBTS kapsamındaki diğer tedbirler (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas, emir paketi ve tek fiyat işlem yöntemi tedbirleri) internet emir yasağı süresince devam edecek.

Bu tedbirler, Borsa İstanbul’da işlem gören ve tedbire tabi tutulan hisseler için 16 Kasım 2023 tarihinden itibaren başlayacak olup, açığa satış ve kredili işlemler 15 Aralık 2023 tarihine kadar gerçekleştirilemeyecek. Böylelikle, piyasada olası aşırı oynaklık ve risklerin önlenmesi amaçlanmaktadır.

Borsa İstanbul’da 2 hisseye tedbir – 16 Kasım 2023

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!