featured

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan 9 şirketin borçlanmasına onay

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 15 Kasım 2023 tarihinde 2023-71 numaralı bülteni ile dokuz şirketin borçlanma aracı ihracına onay verdiğini duyurdu. SPK’nın haftalık bülteninde yer alan bu açıklama, söz konusu şirketlerin borçlanma araçlarının SPK tarafından onaylandığını belirtti.

Hangi Şirketlerin Borçlanma Aracı İhracı Onaylandı?

  1. Türkiye İş Bankası
  2. Birikim Varlık Yönetim
  3. Altınyıldız Tekstil ve Konfeksiyon
  4. Garanti Faktoring
  5. Çağdaş Faktoring
  6. Bilkom Bilişim Hizmetleri
  7. Akfen İnşaat Turizm ve Ticaret
  8. Metal Oto Ticaret
  9. Türkiye Garanti Bankası

SPK, Türkiye Garanti Bankası AŞ, Türkiye İş Bankası AŞ, Birikim Varlık Yönetim AŞ, Altınyıldız Tekstil ve Konfeksiyon AŞ, ve Çağdaş Faktoring AŞ’nin nitelikli yatırımcı tahvil ihracı başvurularını onayladığını bildirdi. Ayrıca, Bilkom Bilişim Hizmetleri AŞ, Akfen İnşaat Turizm ve Ticaret AŞ, ve Metal Oto Ticaret AŞ’nin tahsisli/nitelikli yatırımcı tahvil ihracı başvurularını da onayladı. SPK, Türkiye Garanti Bankası AŞ’nin yurt dışı tahvil ihracı başvurusuna da onay verdi.

Borçlanma aracı ihraçları, şirketlerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sıkça başvurdukları bir yöntemdir. Günümüzde krediye erişimin zor ve maliyetli olduğu koşullarda, şirketler bono/tahvil gibi borçlanma araçları ihraç ederek nakit ihtiyaçlarını daha ekonomik bir şekilde karşılamaya çalışırlar. Bu uygulamalar, şirketlerin nakit akışını sürdürebilir kılma açısından büyük öneme sahiptir.

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan 9 şirketin borçlanmasına onay

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!