featured

Bakan Vedat Işıkhan’dan memur maaşı açıklaması : En düşük maaş 33 bin liraya çıkarılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, başkent Ankara’da gazetecilere yaptığı açıklamada, memur ve emeklisinin maaşlarında 2024 yılı başında gerçekleşecek olan artışın oldukça yüksek bir oranda olacağını ifade etti.

Işıkhan, “Memur ve emekli maaşlarında 2024 yılı Ocak ayında planlanan artış, enflasyon hedeflerine dayalı olarak yaklaşık yüzde 50’ye kadar çıkacak. Bu, en düşük devlet memuru maaşının 22,017 TL seviyesinden yaklaşık olarak 33,000 TL’ye yükselmesi anlamına gelecek” şeklinde konuştu.

Ayrıca, emekli maaşlarına yönelik çalışmaların hala devam ettiğini ve sonuçlarının Cumhurbaşkanı’na sunulacağını da belirtti.

Işıkhan, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla emekli maaşlarına yönelik çalışmalar sürüyor. Bu çalışmalar tamamlandığında sonuçlar Cumhurbaşkanımıza sunulacak. İktidarımız süresince, emeklileri, işçileri ve memurları enflasyona karşı korumaya devam edeceğiz” dedi.

Ayrıca, Emekli yaşlılar için verilen bir sigorta planının da hayata geçirileceğini açıkladı. Bakan Işıkhan, bu önemli açıklamaların yanı sıra, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim gün sayısının azaltılması ve ailelere finansal destek sağlanması gibi seçim vaatlerinin de hayata geçirileceğini vurguladı. Son olarak, birinci dereceye ulaşmış tüm devlet memurlarına 3600 ek gösterge verileceği bilgisini de paylaştı.

Bakan Vedat Işıkhan’dan memur maaşı açıklaması : En düşük maaş 33 bin liraya çıkarılacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!