featured
  1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Bakan Şimşek’ten cari açık mesajı

Bakan Şimşek’ten cari açık mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, enflasyon ve cari açıkla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, uluslararası finansal kuruluşlarla olan ilişkilerin daha da güçlendirildiğini vurgulayarak, ”Enflasyon ve cari açıkta kalıcı düşüş için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Bakan Şimşek’in açıklamasında, makro finansal istikrarı sağlamak amacıyla uygulamaya koydukları programın güçlü bir destek gördüğünü belirtti. Uluslararası rezervleri artırarak kırılganlığı azalttıklarını ifade eden Şimşek, aynı zamanda enflasyon ve cari açık konusunda kalıcı düşüş sağlamak için gerekli adımları atmaya devam edeceklerini kaydetti. Bu çerçevede, uluslararası finansal kuruluşlarla olan işbirliklerini sıkılaştırdıklarını ve mali politikalarını makroekonomik istikrarı destekleyecek şekilde şekillendirdiklerini belirtti.

Bakan Şimşek’in mesajında vurguladığı gibi, ekonomik istikrarın sürdürülebilirliği için uluslararası işbirlikleri ve etkili mali politikaların devam edeceği öne çıkıyor.

Bakan Şimşek’ten cari açık mesajı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!