featured

Bakan Işıkhan’dan asgari ücret açıklaması

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Işıkhan, 2024 yılı asgari ücretinin belirlenmesi için aralık ayı başında komisyonlarının toplanacağını açıkladı. Bakan Işıkhan, asgari ücretin belirlenmesi sürecinde herkesin mutabık kaldığı bir rakamın hedeflendiğini belirtti.

Bakan Işıkhan, 2024 yılında yürürlüğe girecek olan asgari ücretin belirlenmesi konusundaki umutlarını paylaşırken, “2024’te geçerli olacak asgari ücretin herkesin mutabık kaldığı bir tutarda uzlaşılacağını ümit ediyorum” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Ticaret Bakanlığının 2024 yılı bütçesinin görüşmeleri sırasında konuşan Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücretin belirlenmesi sürecine dair bilgi verdi. Bakan Işıkhan, “2024 yılı asgari ücretini belirlemek için aralık ayı başında komisyonumuz toplanacak. Herkesin mutabık kaldığı bir tutarda uzlaşılacağını ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ayrıca, asgari ücretin belirlenmesinin ekonomideki etkilerine de değinen Bakan Işıkhan, geçmiş dönemde Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nda işçi ve işveren kesimlerinin oy birliğiyle asgari ücreti 11.402 liraya yükselttiklerini belirtti. Bu sayede, 2002 yılında 184 lira olan asgari ücretin reel olarak yüzde 237 artırıldığını vurguladı.

Aralık ayı başında toplanacak olan komisyonun, 2024 yılı asgari ücretini belirlemesi bekleniyor. Bu konuda yapılacak artışın tüm çalışanlar için vergi istisnası tutarının artışı anlamına geldiğine dikkat çeken Bakan Işıkhan, 2024 yılında 595,1 milyar lira vergi istisnası öngörüldüğünü açıkladı.

https://filmizle.movie/vahsiler-izle

Bakan Işıkhan’dan asgari ücret açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!