featured

Asgari ücrete ikinci kez zam gelecek mi? Bakan Işıkhan’dan ara zam açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 2024 yılında geçerli olacak asgari ücrete dair açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan, dün gerçekleştirilen Kabine toplantısı sonrasında gazetecilere yaptığı açıklamada, asgari ücretle ilgili tek zam sinyali verdi. “Temmuz ayında olduğu gibi ilkemiz yine enflasyona ezdirmemek. Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz” diyerek konuşan Işıkhan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın liderliğindeki toplantının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Işıkhan, geçen temmuz ayındaki ekstra zammın Sayın Cumhurbaşkanı’nın öngörüsüyle ihtiyaç duyulduktan sonra gerçekleştiğini belirtti. Ancak, ihtiyaç hasıl olursa bir araya gelme olasılığının bulunduğunu ifade etti. Vedat Işıkhan, asgari ücret toplantılarının aralık ayında başlayacağını ve 31 Aralık’a kadar kararın Resmi Gazete’de yayımlanması gerektiğini söyledi.

Bakan Işıkhan, “Geçtiğimiz temmuz ayında yaptığımız gibi olacak. Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz. Gelecek yıl inşallah enflasyonda gerileme olacak. Temmuzda ikinci bir toplantı yapmayacağız, ikinci zamma gerek olmayacak diye düşünüyoruz. Tüm parametreler iyi gidiyor çünkü” şeklinde konuştu.

Asgari ücrete ikinci kez zam gelecek mi? Bakan Işıkhan’dan ara zam açıklaması

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!