featured

21 Eylül 2023 – Borsa İstannbul’da 5 hissede açığa satış yasağı

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamada, beş hissenin tedbir kapsamına alındığı bildirildi. Yapılan detaylı incelemelerin sonucunda, Borsa İstanbul’un önleyici tedbir kararı aldığı beş şirket şunlardır: Atakule GYO, CEO Event Medya, Gıpta Kırtasiye, Işıklar Enerji Yapı Holding ve Pınar Su.

Bu tedbirler kapsamında, 20 Ekim tarihine kadar Atakule GYO, CEO Event Medya, Gıpta Kırtasiye, Işıklar Enerji Yapı Holding ve Pınar Su hisseleri açığa satış işlemlerine ve kredili işlemlere konu edilmeyecektir. Ayrıca, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) çerçevesinde, bu beş şirketin hisseleri 21 Eylül 2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 20 Ekim 2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satış işlemlerine ve kredili işlemlere konu edilmeyecektir.

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, “Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AGYO.E, CEOEM.E, GIPTA.E, IEYHO.E ve PINSU.E paylarında 21 Eylül 2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 20 Ekim 2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satış işlemlerine ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir” denildi.

21 Eylül 2023 – Borsa İstannbul’da 5 hissede açığa satış yasağı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!