featured

12 Ağustos 2023 – Benzine zam geliyor : Güncel akaryakıt fiyatları

Döviz kurlarındaki hareketlilik, brent petrol fiyatlarının yükselmesi, KDV ve ÖTV oranlarının artması gibi etkenler nedeniyle akaryakıt fiyatlarına sürekli zam gelmeye devam ediyor. Dün gerçekleşen motorindeki fiyat artışının ardından bu kez de benzin fiyatlarına zam bekleniyor.

Döviz kurlarındaki dalgalanmalar ve Brent petrol fiyatlarındaki değişimler, benzin ve motorin fiyatlarının sürekli olarak değişmesine neden oluyor. Motorine yapılan zamın ardından, benzin fiyatlarına da 1,30-1,55 TL arasında bir zam yapılması bekleniyor. 15 Ağustos Salı gününden itibaren benzinin litresinin 1 lira 30 kuruş ile 1 lira 55 kuruş arasında artması bekleniyor. Bu zam sonucunda benzin fiyatları İstanbul’da 38 lira sınırına yaklaşacakken, Ankara ve İzmir’de 38 lirayı aşacak.

Şu anda İstanbul’da benzinin litresi 36 lira 16 kuruş, Ankara’da 36 lira 68 kuruş, İzmir’de ise 36 lira 79 kuruş olarak satılıyor. Motorinin litresi ise İstanbul’da 38 lira 38 kuruş, Ankara’da 38 lira 88 kuruş, İzmir’de ise 39 lira 5 kuruş olarak belirlenmiş durumda.

12 Ağustos 2023 – Benzine zam geliyor : Güncel akaryakıt fiyatları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!