featured

Yatırım şirketi bölünme kararını gözden geçirdi : Yeni kararlar alındı

Ral Yatırım Holding (RALYH), Ral Yapı Mühendislik A.Ş ile ilgili kısmi bölünme kararında revizyon yaptı. Şirket, 9 Kasım 2023 tarihinde alınan Ral Yapı Mühendislik A.Ş’nin satın alınması için alınan Yönetim Kurulu kararını iptal etti. Bu kararın yerine yeni bir kısmi bölünme işlemi kararı alındı ve detaylarıyla kamuoyu ile paylaşıldı.

Ral Yatırım Holding (RALYH) tarafından yapılan Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklamasına göre; Şirket Yönetim Kurulu, 13 Kasım 2023 tarihinde toplanarak, Ral Yapı Mühendislik A.Ş.’nin satın alınması için alınan 9 Kasım 2023 tarihli ve 28 nolu Yönetim Kurulu kararını iptal etti. Yeni alınan karar ile Ral Yapı Mühendislik A.Ş’nin kısmi bölünme işlemi yeniden düzenlendi.

Yapılan düzenleme doğrultusunda, Ral Yatırım Holding (RALYH) tarafından yeni alınan kararlara göre, şirketin halka açık olmayan bağlı ortaklığı olan Ral Yapı Mühendislik A.Ş., kısmi bölünme yoluyla şirketin aktifinde bulunan mal varlıklarının bir kısmını devretmeye karar verdi. Bu devir işlemi, Şirketin 30 Eylül 2023 tarihli kayıtlı değerleri üzerinden gerçekleştirilecek ve devredilecek mal varlıkları arasında arazi, arsa, bina, ortak olunan inşaat projeleri gibi unsurlar yer alacak.

Yapılan düzenleme kapsamında ayrıca, yeni kurulacak olan RAL PRESTİJ GAYRİMENKUL GELİŞTİRME A.Ş.’ye devredilecek mal varlıklarının net kayıtlı değeri 86.870.438,91 TL olarak belirlendi. Şirket, bölünme işlemlerini Türk Ticaret Kanunu’nun ilgili maddeleri doğrultusunda kolaylaştırılmış usulde gerçekleştirecek ve bu süreçte 30 Eylül 2023 tarihli finansal tablolar esas alınacak.

Yapılan revizyonlar doğrultusunda, şirketin yeni bir şirket kurma kararı alındı ve bu kapsamda RAL PRESTİJ GAYRİMENKUL GELİŞTİRME A.Ş. isimli şirketin 86.870.438,91 TL çıkarılmış sermaye ile kurulması kararlaştırıldı. Yeni şirketin kurulmasının ardından, piyasa koşulları göz önünde bulundurularak halka arzı değerlendirilecek.

Yatırım şirketi bölünme kararını gözden geçirdi : Yeni kararlar alındı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!