featured

Yapı Kredi’nin finansal sonuçları beklentilere paralel

Yapı Kredi, 2023 yılının ilk yarısında oldukça başarılı bir performans sergiledi. Bankanın toplam aktifleri 1,5 trilyon TL’ye ulaşırken, temel bankacılık gelirleri de 39,3 milyar TL olarak kaydedildi. Ayrıca, Yapı Kredi’nin toplam nakdi kredileri 702 milyar TL’ye yükseldi ve net grup karı 24,1 milyar TL olarak gerçekleşti. Bu dönemde bankanın toplam müşteri mevduatı da 941 milyar TL’ye ulaştı.

Yapı Kredi’nin yılın ilk yarısında elde ettiği bu başarılı sonuçlar, ülke ekonomisine de önemli bir katkı sağladı. Banka, 1 trilyon TL’yi aşan bir kaynak sağlayarak ekonomiye destek oldu. Ayrıca, Yapı Kredi’nin nakdi kredi hacmi yıl sonuna göre %20 artış göstererek 702 milyar TL’ye yükseldi ve aktif büyüklüğü de 1,5 trilyon TL olarak belirlendi.

Yapı Kredi’nin mevduat rakamları da dikkat çekici bir şekilde artış gösterdi. İlk yarıda toplam mevduatı %35 oranında bir artışla 941 milyar TL’ye çıktı. Bununla birlikte, 30 Haziran 2023 itibarıyla bankanın öz kaynak kârlılığı %36,8 olarak gerçekleşirken, sermaye yeterlilik rasyosu ise %17 olarak kaydedildi.

Yapı Kredi’nin toplam aktifleri 1,5 trilyon TL, temel bankacılık gelirleri 39,3 milyar TL, toplam nakdi kredileri 702 milyar TL, net grup kârı 24,1 milyar TL ve toplam müşteri mevduatı 941 milyar TL olarak belirlendi.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Yapı Kredi’nin finansal sonuçları beklentilere paralel
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!