featured

Vestel’den (#VESTL) yeni yatırım : Niyet mektubu imzalandı

12 Mart 2024 tarihinde Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (VESTL), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, Vestel Komünikasyon ve Huizhou Desay ESS arasında stratejik bir iş birliği için Niyet Mektubu’nun (MoU) imzalandığını duyurdu.

Açıklamaya göre, Vestel Elektronik’in %100 dolaylı bağlı ortaklığı olan Vestel Komünikasyon Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Çin merkezli Huizhou Desay ESS Co., Ltd. şirketinin %100 dolaylı bağlı ortaklığı arasında gerçekleşen bu anlaşma, Türkiye ve diğer potansiyel pazarlarda yenilenebilir enerjinin lityum batarya sistemleri ile depolanması alanında stratejik bir iş birliğini içermekte.

Niyet Mektubu, enerji depolama sistemlerinin tasarımı, montajı, imalatı ve satışını da içererek, Vestel Elektronik’in sürdürülebilirlik hedeflerine ve çalışmalarına önemli bir katkı sağlamayı amaçlıyor. Anlaşma, tarafların mutabık kalması durumunda üç ay süreyle uzatılabilecek bağlayıcı olmayan bir karakter taşıyor.

Vestel Elektronik tarafından yapılan KAP açıklamasında, gelişmelerin tam ve zamanında kamuya açıklanacağı belirtilirken, stratejik iş birliğinin sektördeki rekabet avantajını güçlendirmeye yönelik önemli bir adım olduğuna vurgu yapıldı. Detaylar, ilerleyen süreçte paylaşılacak.

Vestel’den (#VESTL) yeni yatırım : Niyet mektubu imzalandı
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!