featured

Şişecam’dan (SISE) 30 milyar liralık borçlanma kararı

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (SISE), 11 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı resmi bildirimde, şirketin borçlanma aracı ihraç etme yetkisi için Genel Müdürlük’e yetki verdiğini açıkladı.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamasına göre, SISE, toplamda 30 milyar Türk Lirası tutarında yurt içinde, halka arz edilmeksizin, nitelikli yatırımcılara satış ve tahsisli satış yöntemleriyle borçlanma aracı ihraç etme yetkisi verdi.

Açıklamada ayrıca, sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde belirlenen koşullar dışında ihraç edilecek borçlanma araçlarına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu’na, Borsa İstanbul A.Ş.’ye ve diğer ilgili kurumlara başvuruların ve gerekli işlemlerin yapılması için Genel Müdürlük’ün yetkilendirildiği belirtildi.

Şirket yetkilileri, bu kararın şirketin finansal gücünü artırmak ve stratejik yatırımlarını desteklemek amacıyla alındığını vurguladı. Yatırımcılar ve finans çevreleri, SISE’nin bu hamlesini yakından takip ediyor ve şirketin gelecekteki projelerine olan güveni artırmak adına yapılan önemli bir adım olarak değerlendiriyor.

Şişecam’dan (SISE) 30 milyar liralık borçlanma kararı
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!