featured

Tümosan (TMSN) yeni yatırımını açıkladı

Tümosan Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. (TMSN), 14 Haziran 2024’te Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, yeni After Treatment System (ATS) yatırımı hakkında bilgi verdi.

Açıklamada, 2023 yılı başından itibaren Traktör Sektörü, İş Makinaları, yükleyiciler ve diğer benzer sektörlerde Avrupa Birliği Emisyon Kurallarının Türkiye’de uygulamaya alındığı belirtildi. Bu kapsamda, Avrupa Birliği Emisyon Standartlarına uyumlu EURO-5 dizel motorları için emisyon azaltım sistemlerinin kullanımı zorunlu hale getirildi. Şu anda, bu emisyon azaltım sistemleri ithalat yoluyla temin ediliyor.

Tümosan, yerli EURO-5 dizel motorlarının yanı sıra, emisyon azaltım sistemi ATS’nin de yerli üretimini hedefliyor. Bu doğrultuda, Konya Özel Endüstri Bölgesi’nde 10.000 m² kapalı alanda, yıllık 20.000 adet kapasiteli ATS üretim fabrikası kurulmasına karar verildi. Bu yatırım, teknoloji ve know-how transferini kapsıyor.

Şirket, ilgili teknoloji transferi ve makine ekipmanı alımına yönelik görüşmelerin tamamlanması ile birlikte, yatırım teşvik belgesi için 14 Haziran 2024 tarihinde başvuru yaptı. Toplam yatırım tutarının, inşa maliyetleri dahil olmak üzere, yaklaşık 450 milyon TL olarak öngörüldüğü açıklandı.

0
mutlu
Mutlu
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
_zg_n
Üzgün
0
vir_sl_
Virüslü
Tümosan (TMSN) yeni yatırımını açıkladı
Yorum Yap
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!