featured

SPK yüzde 1200 bedelsizi onayladı : Hisse yüzde 622 kazandırdı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Mia Teknoloji’nin (MIATK) uzun süredir beklenen bedelsiz sermaye artırım başvurusunu onayladı. SPK’nın haftalık bülteninde yer alan bilgiye göre, Mia Teknoloji, %1200 oranında bedelsiz sermaye artırımına gitme kararı aldı. Şirket, 14 Mart 2023 tarihinde bu kararı duyurmuş ve 7 Haziran 2023 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunmuştu.

SPK tarafından onaylanan bedelsiz sermaye artırımı sonucunda, Mia Teknoloji’nin mevcut sermayesi olan 38.000.000 TL, 456.000.000 TL artırılarak toplamda 494.000.000 TL’ye yükselecek. Bu artırım için kullanılacak miktar, şirketin iç kaynaklarından karşılanacak. Yatırımcılar, uzun bir bekleyişin ardından SPK’nın onayını bekledikleri bedelsiz sermaye artırımının detaylarını merakla bekliyor.

Mia Teknoloji’nin (MIATK) hisseleri son 6 aylık dönemde yatırımcılarına yüzde 622 kazandırmayı başarmıştı.

Mia Teknoloji Yönetim Kurulu’nun aldığı karara göre, şirketin bedelsiz sermaye artırımı, önümüzdeki günlerde açıklanacak. Bu gelişme, şirketin stratejik hedeflerini destekleyerek yatırımcılar arasında büyük bir ilgi uyandırmış durumda. Mia Teknoloji’nin hisseleri Borsa İstanbul’da işlem gördüğü için, bu gelişmeler, borsa oyuncuları tarafından da yakından takip ediliyor.

SPK yüzde 1200 bedelsizi onayladı : Hisse yüzde 622 kazandırdı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!