featured

Jantsa’dan bedelsiz sermaye artırımı : Yüzde 639 bedelsiz yolda

Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret A.Ş. (JANTS), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, şirketin iç kaynaklardan bedelsiz sermaye artırımı kararı aldığını duyurdu. Şirketin aldığı bu kararla, iç kaynaklardan bedelsiz pay alma oranı %693 olarak belirlendi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, sermaye artırımı kapsamında, pay sahiplerine A ve B grup payları oranında bedelsiz dağıtım yapılacağı belirtildi. Şirketin kayıtlı sermaye tavanı içerisinde çıkarılmış sermayesinin 88.245.000 TL’den 700 milyon TL’ye yükseltileceği ifade edildi.

Ayrıca, yapılan açıklamada, iç kaynaklardan yapılacak olan sermaye artırımının 611.755.000 TL tutarının, vergi usul kanunu kayıtlarına göre hazırlanan mali tablolara göre özkaynaklar içerisinde yer alan olağanüstü yedekler enflasyon düzeltme olumlu farklarından karşılanacağı belirtildi. Finansal tablolar çerçevesinde ise artışın geçmiş yıl karlarından karşılanacağı ifade edildi.

Sermaye artırımı karşılığında A ve B grupu paylar karşılığında her biri 1 TL nominal değerli 611.755.000 adet kayıtlı payın ihraç edileceği bildirildi. Bu payların, sermaye piyasası mevzuatının kayıtlı sisteme ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde yasal süreçlerin tamamlandıktan sonra dağıtılacağı belirtildi.

Şirketin ana sözleşmesinin “Sermaye” başlıklı 6. maddesinin Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası mevzuatı hükümlerine uygun olarak tadil edileceği ifade edildi. İç kaynaklardan bedelsiz sermaye artırımının gerçekleştirilmesi ve sermaye artırımında ihraç edilecek paylara ilişkin ihraç belgesi ve esas sözleşmenin tadil tasarısının onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul A.Ş. ve Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. nezdinde gerekli başvuru ve işlemlerin yapılacağı bildirildi.

Jantsa’dan bedelsiz sermaye artırımı : Yüzde 639 bedelsiz yolda
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!