featured

Şirket söylentileri aydınlattı : Yatırımcı yüzde 88 kazandı

Park Elektrik (PRKME), son dönemde şirketiyle ilgili medyada çıkan haberlerin ardından yatırımcılarda oluşabilecek soru işaretlerini gidermek amacıyla Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) detaylı bir açıklama yaptı.

Şirketin 20 Kasım 2023 tarihli bildirimi, bazı internet sitelerinde ve sosyal medya mecralarında yer alan haberlere yönelik bir açıklama içeriyor. Açıklamada, 17 Kasım 2016 tarihinde Siirt ili Şirvan ilçesi Madenköy’de yaşanan açık ocak bakır işletmesinde meydana gelen heyelan sonrasında, alt yüklenici firmanın 16 işçisinin vefatıyla sonuçlandığı belirtiliyor. Şirket, bu olayın ardından bakır üretim faaliyetini sonlandırarak 2017 yılında ilgili alandaki varlıklarını satmıştır.

Açıklamada devamla, söz konusu olaya ilişkin devam eden ceza davası hakkında bilgi veriliyor. Siirt Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, işletme müdürü ve iş güvenliği mühendisleri de dahil olmak üzere sanıkların taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet suçundan mahkumiyet kararı alındığı, ancak dava halen derdest olduğu ve kesinleşmediği vurgulanıyor.

Şirket, savunmalarında, olayın doğal afet niteliğindeki aşırı yağışa bağlı bir heyelan sonucu meydana geldiğini ve çalışanlarının veya yöneticilerinin herhangi bir kusurunun olmadığını belirtiyor. Ayrıca, mahkemenin mevcut dava dışında kalan maden planlamasından sorumlu yetkililere yönelik suç duyurusunda bulunduğu, ancak bu suç duyurusunun hala soruşturma aşamasında olduğu ifade ediliyor.

Öte yandan, şirketin mevcut faaliyetlerinin bu ceza davası ve soruşturmadan olumsuz etkilenmediği belirtiliyor. Şirket, KAP aracılığıyla sermaye piyasası mevzuatına uygun olarak gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğini ve içsel bilgi niteliği taşıyan herhangi bir gelişme olması durumunda gerekli açıklamaları yapacağını ifade ediyor.

Finansal olarak bakıldığında, bugün itibarıyla PRKME hisse fiyatı 23,18 TL olarak gerçekleşmiş olup, son 24 saatlik işlem hacmi 17.846.339,00 TL’dir. PARK ELEK.MADENCILIK hissesi gün içinde yüzde 0,26 artış kaydetmiş, haftalık kazanç yüzde 2,84’e ulaşmış ve aylık kayıp yüzde 2,69 olmuştur. Yıllık verilere göre ise son 1 yılda PARK ELEK.MADENCILIK yatırımcısına yüzde 88,9 kazandırmıştır.

Şirket söylentileri aydınlattı : Yatırımcı yüzde 88 kazandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!