featured

Rekor bedelsiz onaylandı : Yüzde 1200 sermaye artırımı

SPK’nın haftalık bültenine göre, Mia Teknoloji’nin %1.200 oranındaki bedelsiz sermaye artırım başvurusu olumlu bir sonuçla karşılandı.

Mia Teknoloji A.Ş., SPK’nın duyurusuna göre mevcut sermayesini 38 milyon TL’den 456 milyon TL’ye çıkararak toplamda 494 milyon TL’ye ulaştıracak. Şirket, bu artışı tamamen iç kaynaklardan karşılamayı planlayarak %1.200 oranında bedelsiz sermaye artırımını gerçekleştirecek.

MIATK payı, Eylül ayında 790 TL’ye ulaştıktan sonra dalgalı bir seyir izleyerek 480 TL’ye kadar düzeltme yaşadı. Ekim ayında 909 TL’ye yükselen hisse, Kasım ayında düşüş eğilimini sürdürüyor. Geçen hafta ortalama 660 TL bandında seyreden MIATK, bu ay %16 değer kaybı yaşadı.

Mia Teknoloji’nin son gelişmelerine dair, şirketin KAP’a yaptığı açıklamaya göre, geçen haftanın son işlem gününde iki yeni sözleşme imzalandı. Şirketin Ar-Ge Birimi tarafından geliştirilen “Metaverse Evreninde Yapay Zeka Tabanlı Dil Edindirme Amaçlı E-Öğrenme Platformunun Geliştirilmesi” projesi, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye uygun bulundu. Projenin asgari destek tutarı 1.761.043,48 TL olarak açıklandı. Proje kapsamında geliştirilecek olan Metaverse tabanlı e-öğrenme uygulaması, dil öğrenme deneyimini yenilikçi ve etkileşimli bir şekilde sunmayı amaçlıyor.

Diğer bir bildirimde ise Mia Teknoloji, Havelsan ile Kritik Tesis Güvenlik Sistemleri Projesi’nin Geçiş Kontrol Sistemleri Genel Bakım Onarım Hizmeti Alımı kısmıyla ilgili sözleşme imzaladığını duyurdu. Sözleşme bedeli 345.000 dolar + KDV olarak belirtildi.

Rekor bedelsiz onaylandı : Yüzde 1200 sermaye artırımı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!