featured
  1. Haberler
  2. Kap Bildirimleri
  3. Mia Teknoloji’ye (MIATK) SPK onayı geldi

Mia Teknoloji’ye (MIATK) SPK onayı geldi

Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK), Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Ticaret Bakanlığı’na yaptığı başvurulara olumlu yanıt aldı. Şirketin 27 Mayıs 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği bildirimde, Esas Sözleşme Değişikliği ile ilgili detaylar paylaşıldı.

Açıklamada, Şirketin Esas Sözleşmesi’nde yer alan “Yönetim Kurulu Üyelerinin Görev Dağılımı ve Temsile Yetkili Olanlar ve Temsil Şekli” başlıklı 9. maddesinin, 3. paragrafından sonra eklenen yeni bir maddeye ilişkin SPK’ya yapılan başvurunun olumlu sonuçlandığı belirtildi. Bu yeni madde, Yönetim Kurulu’nun, Türk Ticaret Kanunu’na uygun olarak düzenleyeceği bir iç yönerge ile Şirketin temsil veya idare yetkisinin tamamını veya bir bölümünü, pay sahibi olma zorunluluğu bulunmayan müdürlere veya üçüncü kişilere devretme yetkisi vermektedir.

Şirketin Ticaret Bakanlığı’na yaptığı müracaatın da onaylandığı belirtilerek, Esas Sözleşme değişikliği için gerekli olan iznin alındığı vurgulandı. Bu gelişme, Mia Teknoloji’nin yönetim ve temsile ilişkin yetki dağılımını esnek bir şekilde düzenleme imkanını sağlayacak.

Mia Teknoloji’ye (MIATK) SPK onayı geldi
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!