featured
  1. Haberler
  2. Kap Bildirimleri
  3. Margün Enerji’den (MAGEN) yeni şirket kararı

Margün Enerji’den (MAGEN) yeni şirket kararı

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAGEN), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı 14 Haziran 2024 tarihli bildirimde, İspanya’da yeni bir şirket kurma kararı aldığını duyurdu.

Şirketin 24 Nisan 2024 tarihli yönetim kurulu toplantısında alınan kararlar doğrultusunda, Avrupa, ABD, Kanada, Avustralya ve İngiltere gibi pazarlarda büyüme stratejileri belirlenmiştir. Bu stratejiler kapsamında, sürdürülebilirlik ilkeleri ve ESG kriterlerine uygun olarak, iklim teknolojileri alanında yeşil saha ve/veya eski sanayi alanları projeleri, satın alma ve birleşmeler (M&A), global şirketlerle stratejik ortaklıklar, finansal ortaklıklar ve ticari iş birlikleri planlanmaktadır.

Bu çerçevede, Hollanda’da %100 bağlı ortaklığı olan Margun Climatech B.V., 26 Nisan 2024 tarihinde 1.000.000 Euro başlangıç sermayesiyle kurulmuştur. Margun Climatech B.V.’nin 13 Mayıs 2024 tarihli yönetim kurulu toplantısında alınan kararla, iklim teknolojileri alanında İspanya’da da yatırımlar yapma amacıyla yeni bir şirket kurulmasına karar verilmiştir.

Sonuç olarak, 13 Haziran 2024 tarihinde İspanya’da %100 bağlı ortaklığı olarak 250.000 Euro başlangıç sermayesiyle Margun Spain Climatech S.L. ünvanlı yeni bir şirket kurulmuştur.

Margün Enerji’den (MAGEN) yeni şirket kararı
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!