featured
  1. Haberler
  2. Kap Bildirimleri
  3. Margün Enerji (MAGEN) yeni şirket kurdu

Margün Enerji (MAGEN) yeni şirket kurdu

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MAGEN), 28 Mayıs 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde İtalya’da yeni bir şirket kurduğunu açıkladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Şirketin 24 Nisan 2024 tarihli yönetim kurulu toplantısında, Avrupa, ABD, Kanada, Avustralya ve İngiltere’deki büyüme hedefleri doğrultusunda, sürdürülebilirlik ilkeleri ve ESG kriterleri çerçevesinde inovasyon odaklı bir strateji izleneceği belirtildi. Bu strateji kapsamında iklim teknolojileri alanında greenfield ve brownfield projeler, satın alma ve birleşmeler (M&A) ile global uzman şirketlerle stratejik ortaklıklar, finansal ortaklıklar ve ticari iş birlikleri yapılarak yatırımlar gerçekleştirileceği vurgulandı.

Bu bağlamda, 26 Nisan 2024 tarihinde Hollanda’da %100 bağlı ortaklık yapısında, 1.000.000 Euro başlangıç sermayesiyle Margun Climatech B.V. adıyla bir şirket kuruldu.

Margun Climatech B.V.’nin 29 Nisan 2024 tarihli yönetim kurulu toplantısında, iklim teknolojileri alanında yatırım yapmak üzere İtalya’da yeni bir şirket kurulması kararlaştırıldı ve gerekli işlemler başlatıldı.

28 Mayıs 2024 itibarıyla, Margun Climatech B.V.’nin İtalya’da %100 bağlı ortaklığı olarak 250.000 Euro başlangıç sermayesiyle Margun Italy Climatech S.R.L. adlı yeni şirket kurulmuş bulunuyor.

Margün Enerji (MAGEN) yeni şirket kurdu
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!