featured
  1. Haberler
  2. Kap Bildirimleri
  3. Link Bilgisayar (LINK) birleşme görüşmelerine başladı

Link Bilgisayar (LINK) birleşme görüşmelerine başladı

Link Bilgisayar Sistemleri Yazılımı ve Donanımı Sanayi ve Ticaret A.Ş. (LINK), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimde, birleşme görüşmeleriyle ilgili detayları paylaştı.

Şirketin açıklamasında, mevcut faaliyetlerine ek olarak büyük ölçekli yapıların dijital dönüşümünde liderlik etme hedefi belirtildi. Bu hedef, gelişmiş sensör teknolojileri ve bağlantı sistemleriyle fiziksel dünyadan veri toplama ve bu verileri big data analizleriyle zenginleştirerek stratejik iş ortaklarıyla paylaşma üzerine odaklanıyor.

Bu çerçevede, şirketin uzun vadeli stratejileri ve rekabetçi hedefleri doğrultusunda, Vitalis Teknoloji A.Ş.’nin LINK’e devredilerek birleşme niyetiyle bağlayıcı olmayan görüşmelere başlanmasına karar verildi.

Bu kararın, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri: II, N 23.2 sayılı Birleşme ve Bölünme Tebliğ’i, Türk Ticaret Kanunu, Kurumlar Vergisi Kanunu ve ilgili diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde hazırlanacak uzman kuruluş raporunda belirlenecek şirket değerleri ve değişim oranlarıyla uyumlu olarak alındığı belirtildi. Bu adımın, uzun vadeli nakit üretme ve kar etme potansiyelini artırmayı, yatırımcıların işlem hacmi ve derinliği yüksek hisselere yatırım yapmalarını teşvik etmeyi ve şirketin faaliyetlerine olumlu katkı sağlamayı hedeflediği vurgulandı.

Link Bilgisayar (LINK) birleşme görüşmelerine başladı
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!