featured
  1. Haberler
  2. Kap Bildirimleri
  3. Kontrolmatik (KONTR) 15 milyon dolarlık dev sözleşmeyi imzaladı

Kontrolmatik (KONTR) 15 milyon dolarlık dev sözleşmeyi imzaladı

Kontrolmatik, iş anlaşmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kez Türkiye’nin önde gelen limanlarından biri olan Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. (MIP)’nin genişleme projesi kapsamında önemli bir adım attı. Kontrolmatik, Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile imzalanan sözleşme ile bu proje için ana yüklenici olarak seçildiğini açıkladı.

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, MIP’nin Faz – II genişleme projesi çerçevesinde kapasite artışı ve saha genişlemesi için Doğuş İnşaat ve Ticaret A.Ş. ile vergiler hariç 15 milyon dolarlık bir sözleşmenin imzalandığı belirtildi.

Açıklamada, Akfen Holding ve PSA International ortaklığında kurulan MIP’nin, Türkiye’nin en büyük limanlarından biri olma hedefi doğrultusunda bu genişleme projelerini gerçekleştirdiği vurgulandı. Bu anlaşma, MIP’nin uluslararası arenada önemli bir oyuncu olma yolundaki kararlılığını ve büyüme hedeflerini destekleyen önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Kontrolmatik (KONTR) 15 milyon dolarlık dev sözleşmeyi imzaladı
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!