featured
  1. Haberler
  2. Kap Bildirimleri
  3. Kimpur Kimteks Poliüretan (KMPUR) rekor anlaşmayı imzaladı

Kimpur Kimteks Poliüretan (KMPUR) rekor anlaşmayı imzaladı

Türkiye’nin lider poliüretan sistem evi Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KMPUR), 27 Mayıs 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bir bildirimle yeni bir iş ilişkisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Şirketin yayınladığı açıklamaya göre, %100 yerli sermaye ile kurulan Kimpur, önemli bir stratejik iş birliği anlaşmasına imza attı. Bu anlaşma, poliüretan sistemleri ve ürünlerinde tanınan bir isim olan Ravago Petrokimya A.Ş. (Ravago) ile gerçekleştirildi.

Yapılan iş birliği kapsamında, Ravago’nun “Ravapol” ticari markası altında bulunan tüm poliüretan sistemleri ve ürünlerinin üretim, satış ve pazarlama faaliyetleri artık Kimpur tarafından yürütülecek. Anlaşma gereği, Ravago’ya ait mevcut poliüretan sistem üretim tesisleri ve ekipmanları, Kimpur’un Düzce tesisine taşınacak.

Bu stratejik adım ile birlikte, Kimpur’un üretim kapasitesinde önemli bir artış sağlanacak. Şirket, yaklaşık 85.000 tonluk ek kapasiteyle güçlenecek. Böylelikle, mevcut yurt içi üretim kapasitesi Gebze’deki 141 bin ton ve Düzce’deki 30 bin ton ile toplamda 171 bin tonken, yeni yatırım ile birlikte 256 bin ton seviyesine ulaşacak. Küresel düzeyde ise Letonya tesisindeki 25 bin tonluk üretim kapasitesiyle birlikte toplam kapasite 281 bin tona çıkacak. Bu iş birliği, Kimpur’un sektördeki gücünü daha da pekiştirecek.

Kimpur Kimteks Poliüretan (KMPUR) rekor anlaşmayı imzaladı
Giriş Yap

Finansopia ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!